Jak usunąć stronę na Facebooku / FB?

Jak usunąć stronę na Facebooku

Na łamach portalu Ktosiek, często poruszamy tematy social media. Przedstawiamy w prosty sposób jak usunąć konto lub zmienić dostępne informacje na portalach społecznościowych. Kilka miesięcy temu pojawił się artykuł na temat usuwania konta na Facebooku. Poradnik cieszył się sporym zainteresowaniem, dostaliśmy także mnóstwo wiadomości, aby stworzyć instrukcję jak usunąć stronę firmową na FB. Chętnie służymy pomocą, zachęcamy do przeczytania jak skasować stronę na popularnym fejsie.

Jak usunąć stronę na FB?

Facebook to bez wątpienia jeden z popularniejszych portali społecznościowych, każdego dnia korzystamy z niego do sprawdzenia najświeższych wiadomości, informacji na temat naszych ulubionych gwiazd czy firm oraz do kontaktu z najbliższymi osobami. Większość firm, organizacji oraz celebrytów posiada i czynnie prowadzi swoją stronę / fanpage na Facebooku. Jest to świetnie narzędzie do komunikacji z fanami oraz potencjalnymi klientami. Odpowiednie prowadzenie strony na FB oraz przeprowadzenie skutecznych kampanii marketingowych znacząco wpływa na popularność marki, oraz budowaniu dobrej relacji z naszą grupą odbiorców. Trudno sobie wyobrazić promocję nowej marki bez wykorzystania mediów społecznościowych, każda nowa firma zaczyna swoje działania od portali społecznościowych. Co, jeśli nasz fanpage i strona nie jest nam potrzebna? Możemy w prosty sposób usunąć stronę z portalu Facebook.

Kasowanie strony firmowej i fanpage na Facebook’u

Często zdarza się, że młode firmy czy sklepy internetowe w krótkim czasie po wejściu na rynek zawieszają lub kończą swoją działalność. W przypadku celebrytów – aktorów lub zespołów muzycznych również bywają gorsze okresy, lub przypadki rozpadu zespołu. W ostatnim czasie wielu aktorów oddaje swoje Fanpage do prowadzenia przez osoby trzecie z braku czasu, jest to z pewnością lepsze rozwiązanie niż usunięcie profilu lub zawieszenie jego działania. Strony i fanpage, które nie są aktywne często wprowadzają błąd odbiorców, w dużej mierze stają się bezużyteczne. Aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji po zakończeniu działalności najlepiej usunąć niepotrzebne konto oraz stronę na Facebooku.

Jak usunąć FanPage? Usuwanie FanPage’a na FB

fanpage ktosiek

Usuwanie strony na FB jest naprawdę proste i zajmuję kilka chwil. W celu usunięcia strony na Facebooku należy zalogować się na swój profil na fejsie. W prawym górnym rogu wybieramy Ustawienia. W następnym kroku zjeżdżamy w dół sekcji, wybieramy opcję Usuń stronę.

usuwanie strony FB

Po wybraniu opcji Usuń stronę pojawi się informacja na temat usunięcia strony na Facebooku. Usunięcie strony oznacza, że nikt nie będzie mógł jej zobaczyć ani znaleźć. Proces usuwania fanapge trwa 14 dni, jeśli zmienisz zdanie możesz przywrócić ponownie swoją stronę. Po upływie 14 dni musimy ponownie potwierdzić chęć usunięcia strony z FB. Jeśli nadal chcemy rozpocząć proces usuwania strony z fejsa należy kliknąć Usuń stronę < nazwa strony >

usuń stronę facebook

Po zdecydowaniu o usunięciu strony, na naszym ekranie pojawi się okienko, w którym musimy potwierdzić naszą decyzję. W tym celu klikamy Usuń stronę, możemy także zaznaczyć opcję Cofnij publikację tej strony (fanpage będzie widoczny tylko dla administratorów).

kasowanie fanpage FB

 

To już ostatni etap, teraz już śmiało możesz powiedzieć, że wiesz jak usunąć stronę na Facebooku. Po całym procesie otrzymamy ostatni komunikat: Włączono tryb usuwania strony. Możesz anulować usunięcie strony w ciągu 14 dni.

usuwanie strony na facebooku

O to cała instrukcja usuwania strony na Facebooku, nasz fanpage posłużył do celów naukowych więc prosimy o Like 🙂

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.