Jak wylogować się z Messengera? Usuwanie aplikacji Messenger.

jak wylogować się z messengera

Korzystając z Facebooka na telefonie nie wyobrażamy sobie nie korzystać również z aplikacji Messenger. Jest to wielka wygoda, szczególnie ja często konwersujemy ze znajomymi. Powiadomienia pojawiają się automatycznie na naszym telefonie i dlatego widzimy kto do nas pisze i od razu możemy skontaktować się ze znajomym. Aby skorzystać z jednego urządzenia, ale na innym koncie musimy wylogować się nie tylko z aplikacji Facebooka ale również Messengera. Oczywiście nie jest to takie intuicyjne jak nam się to wydaje. Warto skorzystać z instrukcji opisanej poniżej.

Jak wylogować się z aplikacji Messenger na telefonie?

Czy można wylogować się z aplikacji Messenger? Niezależnie czy posiadamy telefon z systemem Android czy iOS nie możemy bezpośrednio wylogować się z tej aplikacji. Aby zmniejszyć ilość wyświetlanych komunikatów na naszym telefonie, możemy zmienić w ustawieniach nasz status dostępności lub zmienić konto.

Przełączenie kont – bezpośrednio w aplikacji możemy dodawać i przełączać konta. Jest to dobry sposób, kiedy korzystamy z jednego urządzenia z innymi osobami lub kiedy prowadzimy fanpage firmowy. Potrzebujemy kontaktu bezpośrednio z firmy, dlatego możemy przełączyć konto i pisać jako nasza marak.
W lewym górnym rogu klikamy na własne zdjęcie profilowe, które przekierowuje nas do profilu. Na samym dole klikamy w opcję „Przełącz konto”, następnie wybieramy z kont, którymi zarządzamy lub dodajemy nowe. Do każdego konta musimy znać hasło, nie jest ono pobierane automatycznie. Jest to dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualnym włamaniem na nasz profil.

Zmiana statusu na niedostępny – jeżeli przy naszym zdjęciu profilowym pokaże się status „niedostępny” nie powinniśmy dostawać aż tak wielu wiadomości. Każdy status, który wybierzemy wyświetla się na wszystkich urządzeniach, z których korzystamy. Aby go włączyć, lub stać się aktywnym klikamy w swoje zdjęcie profilowe na ekranie głównym. Tak samo w systemie Android jak i iOS widzimy przycisk statusu aktywności w aplikacji Messenger. Wystarczy przełączyć na niedostępny. Jeżeli zmieniliśmy to ręcznie, aby powrócić do aktywności, również należy zmienić to bezpośrednio w aplikacji.

Blokowanie osób – niestety zdarza się tak, ze mamy nachalnych wielbicieli, których obecność na naszym Facebooku bardzo przeszkadza. Jeżeli otrzymujemy niewłaściwe wiadomości można taką osobę zgłosić do serwisu Facebooka, a oni sprawdzą kim jest ta osoba, oraz jakie treści przesyła innym. Jeżeli jednak nie chcemy czekać na takie zjawisko, lecz od razu ukrócić kontakt z amantem możemy go zablokować. Nie musimy wchodzić na nasz profil na Facebooku i przeszukiwać nazwiska aby zablokować daną osobę, lecz robimy to bezpośrednio przy kontakcie. Wchodzimy w ustawienia w konwersacji z daną osobą i przyciskiem na samym dole blokujemy tę osobę. Nie będzie ona mogła nas znaleźć w serwisie, wysyłać wiadomości oraz dzwonić.

Wyciszenie konwersacji – każdą rozmowę możemy wyciszyć, to znaczy, że nie będziemy otrzymywać powiadomień kiedy ktoś do nas napisze. Jest to ciekaw rozwiązanie, kiedy należymy do jakiejś grupy na Facebooku, ale bezpośrednio nie bierzemy udziału w rozmowie. Powiadomienia non stop wyskakują i mogą być one uciążliwe. Podobnie jak w blokowaniu, wchodzimy w ustawienia konwersacji i wybieramy opcję wyciszenia jej na dany okres czasu, który sami sobie wybieramy.

Wyłączanie powiadomień – tak jak zostało wspomniane powyżej, możemy wyciszyć daną konwersację. Jednak zdarza się tak, że jesteśmy na spotkaniu lub ważnym wydarzeniu, gdzie nie może nam przeszkodzić ani jedna wiadomość. W takim przypadku wyłączamy powiadomienia we wszystkich konwersacjach, wszystkich rozmowach, nawet z najbliższymi. Wystarczy w aplikacji Messenger wejść w swoje zdjęcie profilowe, następnie wybrać przycisk Powiadomienia i je wyłączyć. Powrócenie dawnych ustawień wymaga ponownego ręcznego ustawiania.

Jak usunąć konto na Messengerze?

Często zdarza się tak, że znajomy korzystał z naszego telefonu i teraz mamy jego konto. Jeżeli nie chcemy mieć tego można bez problemu usunąć konto z aplikacji Messenger. Nie można jednak usunąć wszystkich kont, ani w żaden sposób nie wylogujemy się z tej aplikacji. Aby usunąć konto w Messengerze wystarczy na stronie startowej kliknąć w swoje zdjęcie profilowe, następnie przechodzimy do panelu, w którym odnajdziemy wszystkie nasze konta. W iPhonie wystarczy przesunąć palcem w lewo na wybranym koncie, które chcemy usunąć, zaś na telefonach z systemem Android klikamy trzy kropki obok. Następnie klikamy usuń i potwierdź. Oczywiście mamy możliwość dodania tego konta powtórnie, lecz za każdym razem wołane będzie hasło.

Jeżeli to my jesteśmy tymi pechowcami, którzy korzystali z urządzeń znajomych, oraz nasze konta są na ich telefonach można usunąć je z naszego profilu na Facebooku. Musimy wejść na aplikację Facebook, następnie do Ustawień Zabezpieczeń, a tam kończymy aktywną sesję. Wylogowuje nas z urządzeń, z których korzystaliśmy. Możemy w tym momencie zmienić hasło, aby mieć pewność, że nikt nie włamie się na nasz profil.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.