Jak zainstalować Minecraft?

instalacja gry Minecraft

Minecraft od kilku lat bije rekordy popularności. Na całym świecie zyskał wielką popularność. Twórcą gry jest Markus Persson, premiera gry na PC Minecraft odbyła się w 2011 roku. Rekordowym rokiem okazał się 2017, w grę grało ponad 74 miliony graczy. Jeśli jeszcze nie grałeś w Minecrafta, w tym poradniku pokażemy Ci jak dołączyć do społeczności i jak zainstalować Minecraft.

Minecraft do pobrania za darmo – instalacja gry!

Gra Minecraft dostępna jest do pobrania na darmowy okres próbny na wszystkie systemy komputerowe – Windows, MacOS, Linux oraz na różnego rodzaju konsole,  a także urządzenia mobilne. Minecrafta możemy pobrać za darmo z oficjalnej strony.  W celu zainstalowania Minecrafta, należy pobrać plik dostępny tutaj, wybieramy z listy odpowiedni dla naszego systemu lub urządzenia. Jeżeli chcesz zainstalować Minecrafta na Windowsie należy pobrać plik Minecraft.msi lub Minecraft.exe, w przypadku systemu MacOS plik będzie posiadał rozszerzenie .dmg. Po pobraniu odpowiedniej wersji czas przejść do instalacji gry. Należy także założyć konto na oficjalnej stronie minecraft.net. Po pobraniu instalatora należy postępować zgonie ze wskazówkami. Instalacja gry nie powinna potrwać więcej niż kilka minut. Po poprawnej instalacji możemy od razu uruchomić grę i zacząć rozgrywkę.

Luncher gry Minecraft

Po uruchomieniu Minecrafta pojawi nam się luncher z gry należy podać swoje dane do wcześniej założonego konta (wpisujemy swoją nazwę użytkownika lub e-mail oraz aktualne hasło) i klikamy zaloguj się. Po poprawnym zalogowaniu klikamy Graj, gra w sposób automatyczny pobierze aktualne pliki i aktualizacje, które wymagane są do uruchomienia. W wielu przypadkach pojawia się problem z poprawnym uruchomieniem Minecrafta, najczęściej spowodowane jest to brakiem zainstalowanej Javy na naszym komputerze, jest ona konieczna. Sprawdź na swoim komputerze czy masz aktualną wersję Java oraz, czy poprawnie założyłeś konto na mineraft.net, jeśli tak gra powinna bez problemu się uruchomić. Miłego grania 🙂

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.