Blokada ekranu iPhone – jak ustawić?

Blokada ekranu iPhone

Każdy telefon oraz tablet firmy Apple posiada włączoną domyślną blokadę ekranu. W telefonie iPhone w celu odblokowania ekranu należy przesunąć palcem suwak z lewej do prawej strony ekranu, to spowoduje odblokowanie telefonu. Wiele osób decyduje się także na inne formy blokady ekranu w swoim iPhonie, w nowszych modelach najpopularniejszą opcją jest wyłączenie blokady ekranu za pomocą odcisku palca. Jednak metoda ta bywa uciążliwa w przypadku zabrudzonych dłoni, alternatywą może okazać się odblokowanie iPhone za pomocą kodu to znacznie zwiększa bezpieczeństwo danych przechowywanych na urządzeniu. W tym poradniku przedstawimy jak ustawić kod blokujący ekran iPhone oraz jak go zmienić. Odsyłam także do poprzednich wpisów dotyczących iPhone – jak sprawdzić, czy iPhone ma simlocka.

Jak ustawić kod blokady ekranu w iPhonie?

  1. Jeśli zależy nam na odpowiednim zabezpieczeniu iPhone’a warto ustawić kod, który będzie wymagany do wpisania podczas każdego uruchomienia iPhone, a także podczas odblokowania ekranu telefonu. Pierwszym krokiem jest wybranie i przejście do „Ustawień” telefonu, następnie wybieramy opcje Touch ID i kod.
  2. Teraz wybieramy opcję Włącz kod > tutaj wpisujemy swój czterocyfrowy kod dostępu. W przypadku, jeśli chcemy ustalić trudniejszą kombinację cyfr i silniejsze hasło należy przejść do Opcje kodu > dzięki tej funkcji możemy ustalić własny kod dostępu dowolnej długości z możliwością wybrania liter, cyfr czy znaków specjalnych lub wybrać 6-cyfrowy kod numeryczny. Pamiętaj, aby nie używać prostych kombinacji takich jak qwerty czy 123456.
  3. Kod został ustalony, od teraz Twój telefon iPhone jest znacznie bezpieczniejszy. Jeśli będziesz chciał skorzystać z telefonu, będziesz musiał podać swój kod. Zostanie także włączona funkcja ochrony Twoich danych na tym urządzeniu.

jak włączyć kod blokady ekranu iphone

Jak wyłączyć kod blokady?

  1. W przypadku chęci wyłączenia kodu zadanie jest bardzo proste – przechodzimy do Ustawień naszego telefonu > następnie wybieramy Touch ID i kod,
  2. Kolejnym krokiem jest wybranie opcji – Wyłącz kod,
  3. iPhone poprosi Cię o wpisanie Twojego dotychczasowego kodu zabezpieczającego. Otrzymasz także informacje, że jeśli wyłączysz kod blokady, każda osoba mająca dostęp do Twojego iPhone’a może zobaczyć Twoje hasła, dane kart kredytowych i inne ważne dane. Jeśli mimo to chcesz wyłączyć kod należy wcisnąć Wyłącz.

wyłączenie kodu Iphone

Zmiana kodu blokady ekranu iPhone – jak to zrobić?

  1. Pierwszym krokiem jest przejście do Ustawień > następnie jak w przypadku wyłączenia kodu wybieramy Touch ID i kod,
  2. W tej sekcji wybieramy opcję – Zmień kod,
  3. Przy próbie zmiany kodu, telefon poprosi Cię o wpisanie Twojego starego kodu oraz wybranie nowego hasła. Możesz także znacznie zwiększyć bezpieczeństwo swojego smartfona wybierając 6-cyfrowy kod lub wpisując silne hasło.

zmiana kodu blokady ekranu iphone

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.