Jak włączyć VPN w Operze?

Jak włączyć VPN w Operze

Twórcy oprogramowania, a także użytkownicy internetu częściej dbają o poufność swoich danych w sieci. Przeglądarki internetowego takie jak Opera są często aktualizowane, programiście dodają nowe funkcje i niezbędne narzędzia np. opcję korzystania z Messengera czy WhatsApp’a z okna przeglądarki. Dużym krokiem naprzód było wprowadzenie darmowego VPN wbudowanego w Operze. Zapewnia to anonimowość użytkownikom oraz dostęp do miejsc, gdzie blokowane są adresy IP. VPN ukrywa nasz adres IP, surfując po sieci zostawiamy tylko informacje na temat serwera proxy, z którego aktualnie korzystamy, jest to idealnie rozwiązanie, aby pozostać anonimowym w sieci.

Większość serwisów oferujących VPN dość mocno ceni sobie za możliwość skorzystania z ich usług. Jednak Opera wprowadziła te funkcje całkowicie za darmo, bez konieczności instalowania dodatkowego rozszerzenia a cały proces włączenia VPN jest banalnie prosty, nawet dla początkujących użytkowników.

Jak włączyć darmowy VPN w przeglądarce Opera?

Ogromną zaletą usługi VPN w Operze jest fakt, że funkcja jest darmowa, bez ograniczeń i nie wymaga dodatkowego rozszerzenia, opcja działa zaraz po instalacji przeglądarki na komputerze.

Aby aktywować VPN w Operze należy:

  • przejść do sekcji Menu w przeglądarce (prawy górny róg) lub wpisać settings w pasku przeglądarki,
  • wybieramy Przejdź do ustawień przeglądarki > następnie sekcję Prywatność i bezpieczeństwo,
  • tam szukamy opcji Włącz VPN (Wystarczy kliknąć, aby włączyć i wyłączyć usługę VPN), od tej pory mamy aktywny VPN świadczyć o tym będzie aktywna ikona VPN w pasku przeglądarki.

 

Dodatkową opcją jest wybór wirtualnej lokalizacji, darmowa sieć VPN działa także w trybie prywatnego przeglądania (tryb incognito).

darmowy VPN Opera

 

Na chwile obecną przeglądarka Opera jest pierwszą i jedyną przeglądarką, która wbudowała opcję darmowej sieci VPN, być może inni twórcy np. Chrome także wprowadzi tą funkcję przy kolejnej aktualizacji.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.