Jak włączyć VPN w Operze?

0
Jak włączyć VPN w Operze

Twórcy oprogramowania, a także użytkownicy internetu częściej dbają o poufność swoich danych w sieci. Przeglądarki internetowego takie jak Opera są często aktualizowane, programiście dodają nowe funkcje i niezbędne narzędzia np. opcję korzystania z Messengera czy WhatsApp’a z okna przeglądarki. Dużym krokiem naprzód było wprowadzenie darmowego VPN wbudowanego w Operze. Zapewnia to anonimowość użytkownikom oraz dostęp do miejsc, gdzie blokowane są adresy IP. VPN ukrywa nasz adres IP, surfując po sieci zostawiamy tylko informacje na temat serwera proxy, z którego aktualnie korzystamy, jest to idealnie rozwiązanie, aby pozostać anonimowym w sieci.

Większość serwisów oferujących VPN dość mocno ceni sobie za możliwość skorzystania z ich usług. Jednak Opera wprowadziła te funkcje całkowicie za darmo, bez konieczności instalowania dodatkowego rozszerzenia a cały proces włączenia VPN jest banalnie prosty, nawet dla początkujących użytkowników.

Jak włączyć darmowy VPN w przeglądarce Opera?

Ogromną zaletą usługi VPN w Operze jest fakt, że funkcja jest darmowa, bez ograniczeń i nie wymaga dodatkowego rozszerzenia, opcja działa zaraz po instalacji przeglądarki na komputerze.

Aby aktywować VPN w Operze należy:

  • przejść do sekcji Menu w przeglądarce (prawy górny róg) lub wpisać settings w pasku przeglądarki,
  • wybieramy Przejdź do ustawień przeglądarki > następnie sekcję Prywatność i bezpieczeństwo,
  • tam szukamy opcji Włącz VPN (Wystarczy kliknąć, aby włączyć i wyłączyć usługę VPN), od tej pory mamy aktywny VPN świadczyć o tym będzie aktywna ikona VPN w pasku przeglądarki.

 

Dodatkową opcją jest wybór wirtualnej lokalizacji, darmowa sieć VPN działa także w trybie prywatnego przeglądania (tryb incognito).

darmowy VPN Opera

 

Na chwile obecną przeglądarka Opera jest pierwszą i jedyną przeglądarką, która wbudowała opcję darmowej sieci VPN, być może inni twórcy np. Chrome także wprowadzi tą funkcję przy kolejnej aktualizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here