Kupiłeś vana? Sprawdź jak go ubezpieczyć!

ubezpieczenie vana

Na próżno szukać korzystnego ubezpieczenia dla vana, bowiem co prawda większość polskich towarzystw ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie polisy dla tego typu pojazdów, ale za horrendalne kwoty. Właściciele vanów często rezygnują z zakupu ubezpieczenia AC, gdyż już samo OC kosztuje krocie. A to błąd, bo ubezpieczenie Autocasco jest tak samo potrzebne, jak i OC.

Jak kompleksowo ubezpieczyć vana i nie przepłacić? Wystarczy rzucić okiem na oferty zagranicznych ubezpieczycieli, wyspecjalizowanych w ubezpieczeniach komunikacyjnych, by poznać odpowiedź na to pytanie. Są one sporą konkurencją dla tych proponowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce.

Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych mówi, że ubezpieczenie OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe i nie można bez niego wyjechać na ulicę. Ale choć jego posiadanie jest z góry narzucone, to nikt nie określił, gdzie mamy się w nie zaopatrzyć.

Ubezpieczyciele z Wielkiej Brytanii mają w swojej ofercie pakiet ubezpieczeń skrojony na miarę potrzeb właściciela vana, obejmujący polisę OC, jak i ubezpieczenie AC, a także ochronę typową dla ubezpieczeń majątkowych (sprawdź tutaj: https://www.insurancefactory.co.uk/van-insurance). Zakres ochrony dobiera się w zależności od potrzeb. Jej koszt zależny jest m.in. od wieku auta, marki, modelu, ale też od wieku kierowcy i jego przeszłości drogowej. Warto też wspomnieć, że pakiet polis wychodzi korzystniej, niż jakbyśmy kupowali każdą z nich osobno.

Kompleksowa ochrona na drodze

W wersji dla bardziej wymagających brytyjscy ubezpieczyciele oferują ochronę pojazdu od pożaru czy kradzieży, jak również gwarantują zwrot środków z tytułu poniesionych strat w wypadku drogowym lub awarii podczas jazdy. Pomoc bez względu na rodzaj udzielana jest szybko i sprawnie, pozwalając uniknąć przestoju, co jest szczególnie ważne, jeśli chodzi o firmy transportowe.

Kto powinien zainwestować w ubezpieczenie dla vana? Każdy, bez względu na to, czy jeździ pojazdem służbowo czy ma go na własny użytek. Naprawy samochodu potrafią mocno nadwyrężyć domowy budżet i rozsądnie jest się przed ich kosztami ustrzec. Brytyjska polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania nawet wtedy, gdy to ubezpieczony spowodował wypadek. Ponadto można liczyć na zniżki za bezszkodową jazdę.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.