Kupiłeś vana? Sprawdź jak go ubezpieczyć!

0
ubezpieczenie vana

Na próżno szukać korzystnego ubezpieczenia dla vana, bowiem co prawda większość polskich towarzystw ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie polisy dla tego typu pojazdów, ale za horrendalne kwoty. Właściciele vanów często rezygnują z zakupu ubezpieczenia AC, gdyż już samo OC kosztuje krocie. A to błąd, bo ubezpieczenie Autocasco jest tak samo potrzebne, jak i OC.

Jak kompleksowo ubezpieczyć vana i nie przepłacić? Wystarczy rzucić okiem na oferty zagranicznych ubezpieczycieli, wyspecjalizowanych w ubezpieczeniach komunikacyjnych, by poznać odpowiedź na to pytanie. Są one sporą konkurencją dla tych proponowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce.

Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych mówi, że ubezpieczenie OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe i nie można bez niego wyjechać na ulicę. Ale choć jego posiadanie jest z góry narzucone, to nikt nie określił, gdzie mamy się w nie zaopatrzyć.

Ubezpieczyciele z Wielkiej Brytanii mają w swojej ofercie pakiet ubezpieczeń skrojony na miarę potrzeb właściciela vana, obejmujący polisę OC, jak i ubezpieczenie AC, a także ochronę typową dla ubezpieczeń majątkowych (sprawdź tutaj: https://www.insurancefactory.co.uk/van-insurance). Zakres ochrony dobiera się w zależności od potrzeb. Jej koszt zależny jest m.in. od wieku auta, marki, modelu, ale też od wieku kierowcy i jego przeszłości drogowej. Warto też wspomnieć, że pakiet polis wychodzi korzystniej, niż jakbyśmy kupowali każdą z nich osobno.

Kompleksowa ochrona na drodze

W wersji dla bardziej wymagających brytyjscy ubezpieczyciele oferują ochronę pojazdu od pożaru czy kradzieży, jak również gwarantują zwrot środków z tytułu poniesionych strat w wypadku drogowym lub awarii podczas jazdy. Pomoc bez względu na rodzaj udzielana jest szybko i sprawnie, pozwalając uniknąć przestoju, co jest szczególnie ważne, jeśli chodzi o firmy transportowe.

Kto powinien zainwestować w ubezpieczenie dla vana? Każdy, bez względu na to, czy jeździ pojazdem służbowo czy ma go na własny użytek. Naprawy samochodu potrafią mocno nadwyrężyć domowy budżet i rozsądnie jest się przed ich kosztami ustrzec. Brytyjska polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania nawet wtedy, gdy to ubezpieczony spowodował wypadek. Ponadto można liczyć na zniżki za bezszkodową jazdę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here