Zalana klawiatura w laptopie – co robić?

Zalana klawiatura w laptopie

Wiele osób uwielbia jeść oraz pić podczas grania czy przeglądania internetu. Nie trzeba wiele, aby zabrudzić swoją klawiaturę w laptopie lub co gorsza zalać napojem, lub innym płynem. Szybka i skuteczna reakcja pozwoli uchronić sprzęt przed trwałym zniszczeniem, warto zapoznać się z kilkoma zasadami co zrobić, gdy zalejemy naszą klawiaturę w laptopie.

Zalana klawiatura w laptopie – Uszkodzenia klawiatury jakie mogą wystąpić po jej zalaniu.

Z pozoru zalanie klawiatury różnego rodzaju napojem może okazać się błahą sprawą, jednak w wielu przypadkach mogą wystąpić różne reakcje. W niektórych przypadkach mogą wystąpić jednak poważniejsze problemy np:

  • zwarcie,
  • niedziałające klawisze lub ciężko chodzące,
  • uszkodzenie dysku twardego,
  • brak możliwości uruchomienia laptopa,
  • uszkodzenie płyty głównej,
  • różnego rodzaju komunikaty podczas próby włączenia laptopa.

Zobacz także: Jak naprawić klawiaturę w laptopie?

Serwisowanie laptopa po zalaniu klawiatury..

Jeżeli posiadamy sprzęt na gwarancji nie będziemy mogli sprzętu naprawić w ramach umowy, ponieważ zalanie klawiatury to mechaniczne uszkodzenie sprzętu. Laptop po zalaniu może przestać działać i jedynym rozwiązaniem będzie oddanie go do serwisu komputerowego. Tam fachowcy dokładnie osuszą i wyczyszczą wszystkie podzespoły oraz ocenią powstałe szkody i ustalają najpoważniejsze problemy. Koszt naprawy może wahać się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset. Wiele przypadków wymaga wymiany zalanych podzespołów to wpływa znacznie na wysokość naprawy.

Zalanie klawiatury laptopa – co robić?

W przypadku wylania płynu (herbata, kawa, cola) na naszą klawiaturę w laptopie warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  1. pierwszym etapem jest odłączenia laptopa od zasilania,
  2. następnie należy wyciągnąć baterię,
  3. kolejnym elementem jest dokładne wytarcie oraz wysuszenie klawiatury (można odwrócić sprzęt, aby płyn nie dotarł do ważnych podzespołów).

Wiele sytuacji zalania klawiatury płynem nie powoduje trwałych uszkodzeń, czasami jednak nie obejdzie się bez pomocy serwisu komputerowego.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.