Co to jest masaż nuru? Jak go zrobić?

masaż nuru czy masaż ciałem

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi jest zestresowanych i spiętych. Zaczynają korzystać z różnych pomocy między innymi z masaży. W każdym mieście znajdziemy już salon masażu, często nawet kilka, które różnią się technikami wykonywanych usług. Są jednak osoby, które nie są zainteresowane dotykiem obcych rąk, dlatego w internecie możemy znaleźć wiele porad na temat jak wykonać różnego rodzaju masaże. Jedną techniką masażu jest na przykład masaż nuru.

Co to jest masaż nuru?

Technika masażu wywodząca się od Japończyków. Wykorzystywana od długiego czasu w krajach Dalekiego Wschodu. Od niedawna coraz częściej spotykana jest w krajach zachodnich. Wprowadza doskonałe doznania w sypialniach. Ma właściwości odprężające i relaksujące dla wszystkich mięśni oraz może zapewnić doskonałą grę wstępną. Jest to technika masażu erotycznego, podczas którego wykorzystywane jest całe ciało. Masaż nuru polega na pocieraniu jednego ciała drugim wykorzystując specjalne olejki, które ułatwiają tę czynność.

Jak zrobić masaż nuru?

Jeżeli wykonujemy masaż w domu, musimy przygotować odpowiednio miejsce. Wykorzystując oleje, wszystko w koło będzie brudne i dosyć tłuste. Najlepiej sprawdza się lniane lub winylowe prześcieradło albo dmuchany materac. Dzięki popularności tej techniki, możemy znaleźć na przykład na Allegro cały zestaw do masażu. Znajduje się w nim duże opakowanie olejku oraz specjalne prześcieradło lub materac. Kosztuje około 80-100 zł.  Kiedy mamy już odpowiednie miejsce, potrzebujemy olejek. Tak jak napisałam wyżej, możemy kupić cały zestaw, jeżeli jednak nie mamy czasu i ochoty na taki produkt możemy wykorzystać każdy olej roślinny. Może to być olej kokosowy, olej migdałowy, oliwa z oliwek lub wykorzystujemy specjalny żel do masażu. Kupimy go w większości sklepów, aptekach, supermarketach i drogeriach.

Instrukcja masażu nuru:

  • Przygotowujemy miejsce,
  • Robimy odpowiedni nastrój, gasimy światło, zapalamy świece, włączamy romantyczną muzykę,
  • Jeżeli wykorzystujemy gotowy olejek, około pół godziny wcześniej musimy wymieszać go z gorącą wodą (instrukcja na opakowaniu)
  • Jeżeli wykorzystujemy domowy, spożywczy olejek, najlepiej rozprowadza się po mokrych ciałach, dlatego też zalecana jest kąpiel bez wycierania ręcznikiem
  • Osoba masowana powinna położyć się na wcześniej przygotowanym miejscu, osoba masująca rozprowadza olejek po całym ciele partnera
  • Osoba masująca kładzie się na ciele partnera i masuje go swoim ciałem, wykorzystujemy wszystkie części ciała do masażu.

Masaż nuru (body to body) – cena w salonach

Są miejsca, w których tak jak inne masaże wykonywany jest również ten. W salonach ceny wahają się od 150 zł za godzinę do nawet 600 zł za godzinę.

2.2/5 - (głosów: 38)

Eleonora

Co o mnie? Dziewczyna interesująca się światem. Uwielbiam nowinki, ciekawe historie, trochę humoru i miłości. Piszę tak, jak sama chciałabym przeczytać. O czym? Każdy temat jest dobry, wystarczy się zastanowić co on wniesie do naszego życia. Nie za wiele? No cóż, ale warto wiedzieć nawet coś nieistotnego.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.