Nie można aktywować Touch ID na iPhonie – jak rozwiązać problem?

Nie można aktywować Touch ID na iPhonie

Od pewnego czasu popularnym i bezpiecznym sposobem blokowania smartfona jest Touch ID, czyli czytnik linii papilarnych. W iPhonie także dostępna jest ta metoda odblokowywania smartfona. Jednak wielu użytkowników iPhone skarży się na brak możliwości aktywacji Touch ID w swoim telefonie. Postaramy się pomóc rozwiązać ten problem.

Nie można aktywować Touch ID na tym iPhonie – najczęstsza przyczyna

Touch ID to nic innego jak wbudowany czytnik, który weryfikuje właściciela telefonu na podstawie linii papilarnych. Przed włączeniem funkcji Touch ID należy ją odpowiednio skonfigurować zgodnie z zaleceniami producenta. Podczas konfiguracji czytnika, zostaniemy poproszeni o utworzenie specjalnego kodu bezpieczeństwa od odblokowywania telefonu, następnym krokiem będzie konfiguracja samego czytnika. W tym celu należy wybrany palec przeskanować pod różnym kątem, tak aby odblokowywanie telefonu odbywało się szybko i płynnie.

W przypadku gdy czytnik (Touch ID) w iPhonie nie działa, warto sprawdzić poniższe sposoby na rozwiązanie tego problemu:

  • pierwszym krokiem będzie odpowiednie wytarcie przycisku aktywującego czytnik, jeżeli jest mokry lub tłusty może to znacznie utrudnić jego pracę,
  • aktualizacja systemu iOS, każda aktualizacja udostępniona przez firmę Apple posiada kilka poprawek oraz udoskonaleń. Warto na bieżąco aktualizować swojego iPhone.
  • Jeżeli powyższe metody nie pomogą, należy wejść do Ustawień telefonu, z menu wybrać opcję Touch ID i kod. W tym miejscu sprawdź, czy funkcja Odblokowywana iPhone jest aktywna oraz czy odcisk palca został poprawnie dodany do telefonu.

 

Ustawienia Touch ID - iPhone
Ustawienia Touch ID – iPhone

Nie można aktywować Touch ID na iPhonie

W sytuacji, gdy nadal nie możemy aktywować Touch ID na iPhonie lub czytnik nie działa prawidłowo warto zwrócić uwagę na:

  • wilgotność na przycisku,
  • pot na dłoniach.
  • palce pokryte kremem lub olejkiem,
  • różnego rodzaju skaleczenia.

Blokada ekranu iPhone – jak ustawić?

Czynniki te mogą znacząco wpłynąć na poprawne działanie czytnika linii papilarnych. Pamiętaj, że telefon może nie reagować poprawnie na nasz odcisk palca po wielu czynnościach między innymi pływaniu, gotowaniu czy siłowni. Jeżeli nie musisz dodaj tylko jeden odcisk palca do telefonu, każdy kolejny odcisk może negatywnie wpłynąć na szybkość działania czytnika.

Jeśli powyższe porady nie pomogą uruchomić Touch ID lub podczas konfiguracji pojawia się komunikat Nie można ukończyć konfiguracji Touch ID, to najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się ze wsparciem firmy Apple lub zgłoszenie urządzenia do autoryzowanego serwisu Apple.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.