Co to jest pozycjonowanie – SEO? Jak długo trwa pozycjonowanie strony w Google?

pozycjonowanie stron w google

Obecnie coraz więcej słyszymy na temat pozycjonowania, jak grzyby po deszczu powstają nowe agencje SEO, które zapewniają o dobrych wynikach swoich działań. Ostatnio bardzo dużo mówi się o możliwościach, jakie daje nam internet. To sprawia, że wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nie wystarczy tylko poprawnie przygotować witrynę czy sklep internetowy. Co nam ona da, jeśli nie będzie widoczna w sieci. Dlatego należy odpowiednio ją skierować na użytkowników, którzy staną się naszymi klientami – dobór odpowiednich fraz kluczowych jest istotne, aby dotrzeć do potencjalnych klientów. Każdej firmie zależy oczywiście na popularności, więc decydują się na reklamę. Tutaj zdecydowanie najtańszą i najbardziej efektywną może okazać się pozycjonowanie.

Co to znaczy pozycjonowanie – SEO?

SEO (Search Engine Optimization), czyli pozycjonowanie jest czynnością, mającą na celu uzyskanie przez określone witryny najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania Google dla określonych słów kluczowych („keywords„).  SEO jest formą promocji strony w wyszukiwarkach internetowych. Pozycjonowanie doskonale sprawdza się jako skuteczna forma reklamy internetowej. Ruch na stronach w ponad 80% generowany jest poprzez wyszukiwarki internetowe. Pozycjonowanie ma na celu osiągnięcie szczytowych miejsc w rankingach wyszukiwarek na profesjonalnie dobrane słowa kluczowe powiązane z oferowanym produktem i tematyką strony. Jeśli pozycjonowanie będzie przeprowadzone w skuteczny sposób, to możemy liczyć na zwiększającą się liczbę odwiedzin na naszej stronie internetowej.

SEO - pozycjonowanie stron www

Jak długo trwa pozycjonowanie strony w Google?

Najbardziej nurtujące pytanie każdego freelancera oraz agencji SEO, która pozycjonuje strony – jak długo trwa pozycjonowanie? Kiedy moja strona będzie w Top10 w Google? Stabilne i efektywne pozycjonowanie wymaga czasu. Jeśli określona domena została zarejestrowana niedawno (mniej niż kilka miesięcy), musimy uzbroić się w cierpliwość, aż Google „zaufa” naszej domenie. W międzyczasie powinniśmy dbać o systematyczny wzrost unikalnej i merytorycznej zawartości na stronie oraz zdobywania naturalnych linków do naszej witryny, a także zadbać o odpowiednią optymalizację witryny. Minimalny okres, po którym można rozliczyć prace agencji lub freelancera to przynajmniej 6 miesięcy dla fraz średnio trudnych.

W dzisiejszych czasach pozycjonowanie to starannie opracowany marketing internetowy – skierowany do użytkowników Twojego serwisu, bo to oni będą pozycjonować Twoją witrynę. Dbając o nich zadbasz o pozycję Twojej strony w wyszukiwarkach. Przed zleceniem strony do pozycjonowania, warto przeczytać o opiniach agencji, której zamierzamy powierzyć swoją firmę lub sklep internetowy. Często złe praktyki agencji oraz brak wykonanych podstawowych zadań, powoduje, że cały proces będzie trwał znacznie dłużej.

Przeczytaj także: Jak zoptymalizować bloga pod kątem SEO?

Czy warto pozycjonować sklep internetowy lub stronę firmową?

Samo założenie strony internetowej nie gwarantuje nam sukcesu. Nic nam nie da nawet najlepiej zaprojektowana strona, jeśli nie będzie widoczna w sieci. Każdy biznes internetowych ma możliwość odnieść sukces, jeśli dotrze do swoich potencjalnych klientów. Pozycjonowanie może okazać się dla wielu firm najlepszym rozwiązaniem na rozwój swojej firmy w danej branży.

Badania pokazują, że ponad 90% internautów korzysta z wyszukiwarek internetowych. Wpisują dane frazy, by znaleźć interesujące informacje lub usługi. Nie ma wątpliwości, że większość internautów przegląda tylko te wyniki, które znajdują się na pierwszych trzech miejscach, maksymalnie Top10. Jeśli nasza strona nie będzie się w nich znajdować to możemy zapomnieć o potencjalnych klientach. Pozycjonowanie niesie bardzo wiele korzyści dla rozwoju naszej firmy.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.