Jak usunąć konto na Instagramie?

Jak usunąć konto na instagramie

Instagram to zdecydowanie najpopularniejszy serwis służący do dzielenia się zdjęciami ze znajomymi lub rodziną. Aktualnie instagram to także świetnie narzędzie do promowania swojego biznesu lub swojej osoby w celu nawiązania współpracy ze znanymi markami. Influencerki dzięki profilom w social mediach takich jak facebook, instagram czy snapchat a także przez prowadzenie swojego bloga potrafią zarobić kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, sposobów na zarabianie na blogu jest naprawdę wiele. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach liczą się tylko lajki pod zdjęciem oraz zasięgi.

Jak usunąć konto na Instagramie?

Jak w każdym serwisie społecznościowym mamy możliwość trwałego usunięcia swojego konta wraz z wszystkimi danymi. W ostatnim czasie na ktosiek.pl pojawiły się artykuły jak usunąć konto na fb oraz jak usunąć konto na nk. Najwyższy czas zrobić poradnik jak usunąć trwale konto na instagramie.

  1. pierwszym krokiem w celu usunięcia konto na instagramie, jest przejście na stronę Usuń swoje konto,
  2. w następnym oknie wybieramy powód dlaczego zamierzamy usunąć swoje konto, np. utworzenie drugiego konta czy obawy dotyczące prywatności, aby kontynuować proces wpisujemy swoje aktualne hasło i wciskamy Usuń trwale moje konto.
usuwanie konta na instagramie
usuwanie konta na instagramie

Pamiętaj: Procesu tego nie można cofnąć, zastanów się czy na pewno chcesz trwale usunąć swoje konto na instagramie być może lepszym rozwiązaniem będzie tymczasowe wyłączenie konta z możliwość przywrócenia.

Jak usunąć tymczasowo swój profil na Instagramie?

Zamiast całkowicie usuwać konto na instagramie, mamy możliwość zdecydować się na tymczasowe wyłączenie swojego profilu na instagramie, nasze zdjęcia oraz wszystkie dane zostaną zapisane z możliwością przywrócenia ich po ponownym zalogowaniu w serwisie.

edycja profilu instagram
edycja profilu instagram
  • logujemy się na swoje konto w serwisie Instagram,
  • przechodzimy do sekcji „Edytuj profil”, tam wybieramy Tymczasowe wyłączenie konta,

Tymczasowe wyłączenie konta na instagramie

  • w następnym oknie pojawi się informacja by wybrać z listy powód dlaczego chcemy wyłączyć swoje konto, należy także wpisać swoje aktualne hasło do konta i naciskamy „Wyłącz tymczasowo konto”.

Powód wyłączenia konta na insta5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.