Jak usunąć konto Skype?

Jak usunąć konto Skype

Skype do bardzo popularna aplikacja do prowadzenia wideo rozmów, nadaje się także świetnie do prowadzenia wideokonferencji biznesowych. Większość osób korzystających ze Skype używa go głównie do celów prywatnych, do kontaktu ze znajomymi oraz rodzinom. Do korzystania z programu Skype wymagane jest tylko stałe łącze internetowe, mikrofon oraz kamerka w przypadku rozmów wideo. Aplikacja wykorzystywana jest często jako komunikator głosowy dla graczy, stanowi świetną alternatywę dla TeamSpeak’a. Korzystanie z komunikatora Skype jest darmowe.

Usuwanie danych z konta Skype

Konto Skype jest ściśle połączone z kontem Microsoft, które należy założyć w przypadku korzystania z komunikatora. Nie ma możliwość trwałego usunięcia konta z programu Skype. Istnieje jednak możliwość usunięcia naszych danych oraz konta Microsoft, które służy do łączenia się z różnymi usługami internetowymi: Outlook, OneDrive czy właśnie Skype. Korzystając z innych usług należących do Microsoft, usunięcie konta spowoduje brak dostępu do wszystkich funkcjonalności. Najlepszym sposobem na wykasowanie danych osobowych ze Skype’a jest usunięcie ich z naszego konta. Zrobimy to za pomocą przeglądarki, otwieramy stronę skype.com, następnie logujemy się na nasze konto. W prawym górnym rogu pojawi się nasze imię i nazwisko – klikamy i wybieramy opcję: Moje konto tutaj mamy możliwość edycji profilu. W tym celu klikamy w Edytuj profil, kasujemy wszystkie nasze dane.

Jak usunąć konto Microsoft?

Jeśli samo usunięcie danych z aplikacji Skype nam nie wystarczy. Możemy usunąć konto Microsoft.

Instrukcja krok po kroku jak trwale usunąć swoje dane i konto Microsoft.

  1. Pierwszym krokiem jest zalogowanie się do swojego konta Skype, przy naszym imieniu i nazwisku (lewy górny róg) widnieje rozwijane menu.ustawienia konta skype
  2. Po rozwinięciu menu wybieramy Ustawienia, następnie w sekcji Konto i Profil, zjeżdżając kursorem na sam dół sekcji znajdziemy opcję Zamknij konto (usuń konto Microsoft).zamknij konto Microsoft
  3. Zostaniemy przekierowani na stronę support.skype.com, jest to podstrona z informacjami na temat usuwania konta Skype oraz Microsoft.
  4. Jeśli nadal chcemy trwale usunąć nasze dane należy przejść pod link: https://login.live.com/login.srf – tutaj zostaniemy poproszeni o wpisane naszego adres e-mail (adres e-mail musi być zgodny z tym, który użyliśmy podczas rejestracji), na który zostanie wysłana wiadomość z kodem zabezpieczającym konto.
  5. Przepisujemy kod zabezpieczeń, jeśli zostaniemy poprawnie zalogowani na nasze konto Microsoft, możemy przejść do następnego kroku.
  6. Otrzymamy informacje, aby upewnić się, że nasze konto … jest gotowe do zamknięcia. Na podstronie znajdują się także informacje na temat tego na co zwrócić uwagę chcąc usunąć konto. Sprawdźmy wszystkie punkty zgodnie z wytycznymi, jeśli wszystko zrobiliśmy poprawnie klikamy przycisk Dalej.usuwanie konta Microsoft
  7. W następnym kroku zostaniemy poproszeni o zapoznanie się ze skutkami zamknięcia konta, musimy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi elementami. Wszystkie podpunkty należy zaznaczyć, w ten sposób zgadzamy się ze wszystkimi stutkami usuwania konta. Następnie zaznaczymy: Potwierdzam, iż rozumiem, że po trwającym 60 dni okresie odzyskiwania trwale utracę dostęp do witryn, usług i danych skojarzonych z tym kontem Microsoft. Potwierdzam zapoznanie się ze skutkami zamknięcia konta. Jeśli mimo wszystko nadal chcemy usunąć nasze konto, wybieramy jeden z powodów naszej decyzji i klikamy przycisk: Oznacz konto do zamknięcia.oznacz konto do zamknięcia Skype oraz Microsoft

Jak długo trwa usunięcie konta oraz danych?

Cały proces usuwania konta Skype może wydawać się dość skomplikowany i czasochłonny, jednak jeśli wykonasz wszystko zgodnie z naszą instrukcją skasowanie danych ze Skype’a oraz konta na Microsoft nie powinno sprawić Ci trudności. Według oficjalnych informacji nasze konto wraz z wszystkimi danymi oraz powiązanymi usługami zostanie usunięte w ciągu 60 dni. Zachęcamy także do przeczytania pozostałych naszych poradników na temat trwałego usuwania konta oraz profilu na różnych portalach społecznościowych.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.